Amber dhe Levi ëndërronin të krijonin një familje dhe të kishin fëmijë.

Çifti nuk u mjaftua vetëm me fëmijën e tyre të parë. Pas pak, familja u rrit pak më shumë dhe u shfaq një fëmijë i dytë. Familja ishte tani më tepër se krenare, shkruan ShkodraNews. Por pas shumë bisedave dhe diskutimeve, çifti vendosi të kishte një fëmijë të tretë. Në këtë pikë në jetën e tyre, pas vendimit, ata nuk mund të prisnin që jeta t’i përgatiste një surprizë më mbresëlënëse.

Çifti kur zbuluan se Amber ishte përsëri shtatzënë, ajo dhe Levi u habiten. Çifti ishte i sigurt se ata i kishin përdorur saktë metodat e parandalimit të shtatzënisë.

Megjithatë, shpejt erdhi befasia.

Mjekët i thanë çiftit se Amber do të kishte tre fëmijë. Dhe nëse mendoni se është fundi i befasisë për familjen, e keni gabim. Tre binjakët që do të lindnin së shpejti do të kishin një cilësi të përbashkët.

Amber dhe Levi gjithmonë kanë ëndërruar të kenë një familje dhe kur u bënë prindër të dy vajzave të çmuara, ata mendonin se 4 do të ishte numri i përsosur. Kjo është ajo që ata menduan derisa ata vendosën të kishin një fëmijë tjetër dhe ata thanë se do të ishin përsëri prindër, shkruan ShkodraNews. Doli pra se ata do të ishin prindërit trinjakësh. Vajzat lindën me seksion cezarian dhe peshonin rreth 1.80 kg secila. Megjithëse ata ishin më të vogla se fëmijët normalë, ata ishin plotësisht të shëndetshme.

Megjithatë, kush duhej të luftonte për jetën e saj ishte Amber, nëna. Ajo rrezikoi të vd.iste në sallën e operacionit, por falë ndërhyrjes së mjekëve, ata arritën ta shpëtonin gruan nga më e keqja.

Në foto ju mund të shihni trinjakët dhe prindërit krenarë.

Kur kriza përfundoi dhe gjithçka u kthye në normalitet, dhe jeta e nënës nuk ishte më në rrezik, mjekët vunë re diçka të pabesueshme, shkruan ShkodraNews. Doli se vajzat ishin krejtësisht identike! Mundësitë matematikore për lindjen e tre vajzave identike në dukje janë shumë të rralla.

Sipas statistikave, kjo lloj befasi ndodh një herë në 200 milionë raste. 1 nga 200 milion! Është fantastike!

Tani familja është rritur nga 4 deri në numrin fantastik 7. Në i urojmë këtij babai të ketë shumë durim me të gjitha këto femra në shtëpi!

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re