Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka rikujtuar edhe njëherë lehtësimet që do të ketë në vend duke filluar nga data 1 qershor.

“Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor Hiqen kufizimet e lëvizjes në çdo zonë por kërkohet vetëndërgjegjësim për të mos e ulur vigjilencën, për të zbatuar distancimin social dhe për të ruajtur higjienën vetjake”, shkroi ajo në profilin e saj në Facebook.