Ka mbërritur në gjykatën e Fierit për tu njohur me masën e sigurisë 30 vjecari, Klaudio Çobaj,  autori i plagosjes me thikë të nënës së tij, Donika Çobaj, në një ngjarje të ndodhur në datën 5 korrik në Dukas të Patosit.

 

Masa e sigurisë eshte zhvilluar pa avokat  pasi këta të fundit kanë disa ditë që janë në grevë pa afat duke bojkotuar jo vetëm seancat gjyqësore por edhe masat e sigurisë.

 

 

Togat e zeza te drejtuara nga Taulant Banushi pasi kane dëgjuar  prokurorin e çështjes  Hysen Ajasllari dhe të pandehurin Klaudio Çobaj vendosen masën e sigurisë arrest me burg.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re