Home BOTA Mashtruesja e Instagramit, nga qelia me qera në Manhatan

Mashtruesja e Instagramit, nga qelia me qera në Manhatan

0
Mashtruesja e Instagramit, nga qelia me qera në Manhatan

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mashtruesj e Instagramit Anna Sorokin u lirua nga burgu të premten. 31-vjeçarja gjermane, e cila u bë seriali i Netflix “Inventing Anna”, u lirua nga Institucioni Korrektues i Orange County në Goshen dhe u dërgua me një furgon të bardhë në selinë e FBI-së në Manhattan për të plotësuar dokumentet, thanë burimet.

Sipas burimeve të zbatimit të ligjit, asaj i është kërkuar të sigurojë formularët që tregojnë se kush dhe ku do të qëndrojë nën kushtet e arrestit shtëpiak.

31-vjeçarja, e cila për vite me radhë mashtronte njujorkezët e pasur duke u paraqitur si një trashëgimtare e rreme e quajtur “Anna Delvey”, i ndalohet përdorimi i mediave sociale dhe duhet të qëndrojë në arrest shtëpiak 24 orë me monitorim elektronik, përveç pagesës së garancisë prej 10,000 dollarësh, sipas urdhrit të gjyqtarit.

Sipas Page Six, ajo gjeti një vend për të qëndruar në qendër të Manhatanit gjatë arrestit shtëpiak dhe qiraja që ajo ka paguar paraprakisht për tre nga gjashtë muajt e qirasë është gati 5,000 dollarë.

Mashtruesja e mediave sociale i gjeti paratë me kusht dhe qera nga shitjet e saj të artit në internet. Por pas vendimit të Gjykatësit të Emigracionit në SHBA, Charles Conroy, ajo do të duhet të gjejë një mënyrë tjetër për të promovuar punën e saj tani që është jashtë burgut.

Avokati i saj, Duncan Levin, tha se ishte jashtëzakonisht i kënaqur me vendimin e gjykatës për lirimin e Anna Sorokin. “Gjyqtari e pranoi me të drejtë se Anna nuk është një rrezik për komunitetin,” tha ai.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë