Skip to content

Matura shtetërore/ Dalin përgjigjet e provimit të parë

  • 21/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Janë publikuar ditën e sotme nga ministrja e Arsimit, Evis Kushi, rezultatet e provimit të parë të maturës shtetërore.

 

Kliko për të parë rezultatet:

Click to access d3_rezultate.pdf

 

Statusi i Ministres Kushi:

I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale.

Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë