Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën me mediat, foli për raportin e Pisa-s, por edhe për miratimin e Buxhetin 2024 nga mazhoranca ditën e sotme për 7 minuta.

Berisha tha se ky është buxheti i vjedhjes më të madhe në historinë e vendit dhe po ashtu buxheti i ndëshkimit të qytetarëve shqiptarë, nëpërmjet vjedhjes dhe taksave.

“Buxheti i vjedhjes më të madhe në historinë e vendit. Buxheti i ndëshkimit të qytetarëve shqiptarë. Vjedhja është shtylla kryesore e këtij buxheti.

400 milion euro janë parashikuar në Porto Romano, që ky të vjedhë mbi 1 milion metra katrorë truall publik dhe një shumë të konsiderueshme parash.

Qytetarët numërojnë kafshatën e bukës, nuk marrin dot ilaçet. Ne bëmë 3 seanca publike për buxhetin dhe faktuan aty se sa shkatërrimtar ishte ky buxhet” tha Berisha ndër të tjera.

 

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re