Skip to content

Mbajti peng familjen dhe dyshohet se kreu marrëdhënie me dhunë me vajzën adoleshente, burg hajdutit vlonjat

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Arrest me burg” caktoi gjykata e vlorës për 37-vjeçarin Vitrin Çobaj, hajdutin që terrorizoi për rreth katër orë 8 anëtarët e një familjeje me aftësi të kufizuara.

 

Seanca e masës së sigurisë u zhvillua me dyer të mbyllura. Pasi u njoh me provat e paraqitura nga akuza, trupi gjykues i kryesuar nga gjyqtarjaViola Canaj e cilësoi të ligjshëm arrestimin e 37-vjeçarit.

 

Vitrin Çobaj akuzohet për katër vepra penale “Heqje e paligjshme e lirisë”, “Mardhënie seksuale me dhunë me të mitur 14-18 vjeç”, “Vjedhje me dhunë” dhe “Mbajtje pa leje e armëve sportive dhe të gjuetisë”.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi orët e para të mëngjesit të së shtunës, ku 37-vjeçari hyri i armatosur dhe i maskuar për të vjedhur në banesën e familjes Ferraj në fshatin Brataj të Selenicës.

 

Por gjatë grabtijes ai i mbajti peng dy kryefamiljarët së bashku me 6 fëmijët e tyre të mitur. Krahas dhunës së ushtruar, ai dyshohet se abuzoi seksualisht dhe me vajzën e madhe të çiftit të bashkëshortëve.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë