Presidenti Ilir Meta ka pritur mesditën e sotme në një takim mjekët që kanë mbërritur pak ditë më parë në vendin tonë nga Italia, për të ofruar eksperiencën dhe ndihmën e tyre ndaj kolegëve të tyre shqiptarë.

7 mjekë dhe infermierë mbërritën në Tiranë disa ditë më parë ndërsa kjo ndodh pas rikthimit në atdhe të dy ekipeve shqiptare që u dërguan në vendin fqinj teksa ishte në kulmin e luftës mjekëso0re dhe shtetërore me pandeminë.

Meta i ka pritur mjekët në ambientet e presidencës të cilët i ka falenderuar për misionin e tyre.

 

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re