Gazment Bardhi: Murrizi, Rudina dhe Jozefina qe ne i kishim perballe nje vit me pare do te na diktojne ne si grup parlamentar ca vendimi do te marrim…
Bardhi: Te propozojme kriteret dhe procedurat. Ne duhet te vazhdojme me opoziten. Dhe mos te kompleksohemi se nje grup i berishes na sulmon. Ne nuk ju pergjigjemi me te njejten gjuhe per te ruajtur pd. Ne jemi ruajtur mos ta percajme pd. Na sulmojne sot qe mos te marrim pjsse te presidenti. Ata qe deri dje thonin perse bojkotoni. Pra kuptohet kush ka qene pas bojkotit deti dje. Presidentin e zgjedh parlamenti. Dhe vendos grupi parlamentar. Nuk vendos jozefina rudina dhe murrizi, ne keshill kombetar. Ata qe deri dje sulmonin pd.

Korreshi: Duhet te pyesim dhe te vendosim bashke me ata qe nuk jane prezent nese do marrim pjese apo jo. E para kjo. Ne bojkotet koha ka treguar qe kane qene te gabuara dhe sna ka dhene te drejte. Duhet te kemi te qarte qe Rama e vendos vete presidentin edhe pa ne pasi po ne e kemi ndryshuar me heret kushtetuten.
Procesi mos te kushtezohet vetem te emri por nje proces qe te kete procedura dhe kritere nese nga pala tjeter nuk pranohen skemi pse behemi fars. Ne duhet te propozojme nje figure e cila te jete e pranuese per shqiptaret qe i perfaqson te gjithe ata.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb