Skip to content

Mbledhja e Këshillin Kombëtar të PD/ Spiropali: PS nuk ka ndërmend të ketë asnjë kontakt me burimin e të keqes për Shqipërinë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit Kombetar të PD.

 

Spiropali thotë se Grupi Parlamentar Socialist nuk njeh asnjë vendim të asnjë instance që buron nga shkulmi anti-amerikan i një personazhi të listës së zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

“Nëse është e vërtetë që Saliu paska mbledhur një kuvend për të vendosur kusht që hyjnë në negociata për Presidentin e ri vetëm nëse pranohet kandidati i tyre, atëherë ngushëllime kuvendarëve në fjalë dhe një kujtesë nga ana jonë: Grupi Parlamentar Socialist nuk njeh asnjë vendim të asnjë instance që buron nga shkulmi anti-amerikan i një personazhi të listës së zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe nuk ka ndërmend të ketë asnjë kontakt me atë burim të së keqes për Shqipërinë”, shkruan Spiropali.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë