Skip to content

Mblidhet NATO në Berlin, Ministrja e Jashtme takon homologun ukrainas: Do bëjmë gjithçka që lufta të përfundojë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka takon homologun ukrainas, Dmytro Kuleba.

“Diskutim i sinqertë me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba. Ndamë të njëjtin mendim se si Ballkani Perëndimor ashtu edhe Ukraina meriton një perspektivë të qartë Evropiane. E sigurova për angazhimin e palëkundur të Shqipërisë për Ukrainën. Do të bëjmë gjithçka që mundemi në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të izoluar Rusinë dhe të ndihmojmë në ndalimin e luftës”, tha Xhaçka.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë