Skip to content

Mbolli kanabis në pronën e vet, pranga 39-vjeçarit mallakastriot

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Arrestohet nje shtetas gjate operacionit policor antikanabis te koduar “Mollaj” ne Mallakaster.

Ne pranga perfundoi Hair Kalemaj 39 vjeç, banues në Mollaj, Mallakastër, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

Në oborrin e banesës së 39-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën të kultivuara bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

 

Gjatë kontrollit të imtësishëm edhe në banesën e të arrestuarit, u gjetën dhe u sekuestruan 2 armë gjahu .

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë