Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas lajmit për Mbretëreshën Elizabeth II, e cila u nda nga jeta në moshën 97-vjeçare.

 

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Begaj shpreh ngushëllime për Familjen Mbretërore dhe popullin e Mbretërisë së Bashkuar dhe Komonuellthit.

 

“Ngushëllime të ndjera Familjes Mbretërore, popullit të Mbretërisë së Bashkuar dhe Komonuellthit për ndarjen nga jeta të Mbretëreshës Elizabeth II. Ajo ishte një mbretëreshë me zemër të madhe, forcë e kuraje te jashtëzakonshme dhe do të kujtohet gjithnjë me respekt dhe admirim”, shkruan Begaj.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re