Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Mbretëresha Elizabet po mbahet nën mbikqyrje mjekësorë në pallatin Balmoral pasi mjekët u shprehën të shetësuar për shëndetin e saj.

 

Pas vlerësimit, mëngjesin e kësaj të enjte mjekët kanë rekomanduar që të mbahet nën mbikqyrje intensive.

 

Mediat britanike raportojnë se Princi Charles, Camilla dhe Duka i Kembrixhit ndodhen pran saj.

 

Në Balmoral ka udhëtuar edhe Dukesha e Cornwall-it.

 

Në lidhje me ngjarjen ka reaguar edhe kryeministrja e Britanisë së Madhe, Liz Truss e cila mori bekimin e Mbretëreshës vetëm dy ditë më parë.

 

“ I gjithë populli britanik është i shqetësuar për këtë lajm. Mendimet tona janë me Mbretëreshën”– është shprehur Truss.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re