Skip to content

Mbreti Charles mbërrin në Pallatin Buckingham, pritet nga mijëra qytetarë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbreti Charles III dhe Mbretëresha Camilla kanë mbërritur në Pallatin Buckingham, ku ai do të takohet me kryeministren Liz Truss.

 

 

Makina e Mbretit është ndalur pak jashtë portave të Pallatit Buckingham ku ai dhe mbretëresha Camilla kanë dalë për të përshëndetur njerëzit.

 

Mijëra qytetarë britanikë të të gjitha moshave dhe shtresave sociale kanë pritur për të përshëndetur Mbretin Charles.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë