Mbyllet pjesa e parë/ Turqi-Shqipëri 0-0,
KV: 7′ Demiral, 26′ Ajhan / 4′ Dermaku, 7′ Bare, 12′ Memushaj

Turqia: Gynok, Ajhan, Çelik, Demiral, Meras, Tufan, Tekdemir, Emre, Çalhanollu, Tosun, Jillmaz.

Shqipëria: Strakosha, Dermaku, Gjimshiti, Ismajli, Veseli, Lenjani, Bare, Gjasula, Memushaj, Manaj, Çikalleshi.
Trajner: Edi Reja

Gjyqtar: Hategan

Minutë pas minute:

15+5′ Mbyllet pjesa e parë/ Turqi-Shqipëri 0-0,

45+5’ E merr përsipër Manaj ekzekutimin e kësaj goditje dënimi, aty ku provon portën por topi devijohet dhe shkon në cepin e portës, megjithatë topi ndalet nga portieri.

45+3’ Mundësi mjaft e mirë për kuqezinjtë tashmë që kanë një goditje dënimi në pozicion ballor me portën, të cilin e ka fituar Manaj.

45′ Akordohen edhe 4 minuta!

44’ Mundësi shumë e mirë për Turqinë që gjen hapësira në zonën kuqezi, megjithatë nuk arrijnë të përfitojnë vendasit dhe largon me kokë Veseli.

40’ Goditje dënimi për Turqinë që e nis shpejt topin dhe mundohen të organizohen nga e djathta aty ku vjen edhe krosimi megjithatë topi shkon në duart e Strakoshës.

37′ Tension sërish nga Demiral dhe Cikalleshi, por gjyqtari eviton kartonin.

36’ Mundësi mjaft e mirë për Shqipërinë, aty ku Memushaj ka krosuar për Manajn i cili godet me kokë, por ndal portieri dhe nis në kundërsulm skuadrën e tij, gjithsesi Strakosha ndal gjuajtjen e Çalhanollu.

34’ Tjetër goditje dënimi për kuqezinjtë dhe është sërish Memushaj ai që e fiton dhe tashmë kemi një mundësi të mirë.

31’ Presing i vazhdueshëm i tanëve që e mbajnë skuadrën turke të mbyllur në gjysmëfushën e tyre.

30’ Vendasit i afrohen zonës sonë dhe tentojnë të krosojnë por Gjimshiti është vendosur sërish mirë dhe largon topin.

26’ Cikalleshi tenton të driblojë Ajhan, por ky i fundit e ndal me faull dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

25’ Luhet me pasime të shumta në mesfushë ku asnjë nga skuadrat nuk rrezikojnë por as nuk lejojnë hapësira.

23’ Tjetër mundësi për Turqinë me anë të Burak Jilmaz megjithatë, sulmuesi është zënë në pozicion të parregullt.

21’ Kuqezinjtë në sulm dhe është Bare që hyn në zonë duke u rrëzuar megjithëse nuk ka penallti nga gjyqtari.

19’ Probleme për Emre i cili detyrohet të marrë ndihmën e parë, por gjithsesi është çuar dhe rinis takimin.

14’ Memushaj i afrohet zonës dhe mes dy futbollistëve provon një krosim në zonë, gjithsesi mbrojtja vendase mbyll mirë duke fituar një rivënie fundore.

12’ Tjetër ndërprerje e ndeshjes dhe tashmë ka faull që i përket kuqezinjve në mesfushë dhe është Memushaj ai që e ka fituar, ndërkohë që ndëshkohet me karton të verdhë duke qenë se proteston te gjyqtari.

10’ Kuqezinjtë tentojnë të dalin para me anë të Lenjanit i cili e nis mirë për Çikalleshin por mbrojtja vendase spastron zonën.

9’ Tjetër mundësi për Turqinë por Gjimshiti mbyll mirë dhe fiton goditje dënimi.

7’ Tension mes Bares dhe Demiral dhe ndëshkohen të dy futbollistët me karton të verdhë

4’ Ndërhyrje e gabuar nga ana e Dermakut pranë zonës dhe ndëshkohet me karton të verdhë mbrojtësi kuqezi.

3’ Mundësia e parë për Turqinë me anë të Tosun i cili pasi driblon Gjimshitin disa herë, tenton goditjen por topi shkon jashtë.

2’ Turqit nisin menjëherë të qarkullojnë topin dhe tentojnë të afrohen me topa të gjatë por largon Gjimshiti.

1′ Nis takimi në Stamboll me vendasit që nisin topin e parë nga mesi i fushës.