Është mbyllur pas më shumë se dy orësh protesta e opozitës para kryeministrisë.

Protesta e cila nisi prej orës 17:30, zgjati deri në orën 20:00 të mbrëmjes, ku në shesh mbajtën fjalën disa nga zyrtarët më të lartë të Rithemelimit, ndërsa këtij tubimi ju bashkua edhe Gazment Bardhi.

Lexo edhe :Related Posts

Por ajo që e bëri më të veçantë këtë protestë është se për herë të parë aty nuk ndodhej fizikisht ish-kryeministri Sali Berisha, pasi prej 30 dhjetorit të viti 2023 ndaj tij GJKKO ka dhënë masën arrest shtëpie.

Megjithatë ish-kreu i qeverisë e mbajti fjalën e tij përmes ekranit, ku falenderoi pjesëmarrësit, si dhe i dhe e cilësoi këtë protestë si fundin e regjimit.

Por ndryshe nga herët e kaluara, kur zyrtarët më të lartë të PL-së sot dhe ish-LSI-së dje, ishin krah për krah demokratëve herë me Ilir Metën, herë me Monika Kryemadhin e herë me Petrit Vasilin, mbrëmjen e sotme u përfaqësuan nga Erisa Xhixho.

Një protestë e cila pati vetëm disa incidente të vogla, ku pas fjalës së Berishës disa nga protestuesit hodhën bomba molotov dhe kapsolla në drejtim të policisë.

/T.H/Vizionplus.tv/

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re