“Më erdhi Donald Lu në zyrë, ja çfarë më tha…”, thirrja e Sali Berishës për ndërkombëtarët: Hetoni Lulzim Bashën për larje parash të pista!

Screenshot_12-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Unë nuk përkulem kurrë para gënjeshtrës dhe mashtrimit. Unë e dija që Lul Kimiku ishte peng, kisha kohë që e kisha marrë vesh. U bëj thirrje agjencive ndërkombëtare të hetojnë Bashën për larje parash të pista sepse do të gjejnë një pus të zi, ky njeri që mbrohet me vrasës dhe trafikantë droge. Unë ja kisha thënë mos prish hetimet për Toyota Yaris.

Donald Lu me erdhi në zyrë dhe më tha se ky (Basha) ishte i zhytur ishte një skemë larje parash e turpshme. Edi Rama ja mbylli skandalin e Toyota Yaris, Basha u pyet vetëm një herë por në Belgjikë vazhdon hetimi dhe unë kam besim të plotë. Basha do të gozhdohet edhe për krimet që ka kryer për larjen e parave”,tha Berisha.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë