Skip to content

Me kuaj, limuzinë dhe ushtri/ Ja si u prit kryeministri Rama nga ‘vëllai’ i tij Erdogan në Turqi, kush janë ministrat që e shoqërojnë në vizitën dyditore

  • 06/01/202106/01/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Kryeministri Edi Rama është pritur në Turqi nga Presidenti Recep Tayyip Erdogan në kompleksin rezidencial me një ceremoni të gjatë pasi mbërriti i shoqëruar nga një eskortë me limuzinë dhe kuaj. Në takimin e tij me Erdogan, mungoi shkëmbimi i duarve për shkak të masave të koronavirusit.

Gjatë ceremonisë së pritjes, vihet re se Rama ka mbërritur në Turqi i shoqëruar nga disa ministra, të cilët janë ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku; ministrja e Arsimit, Evis Kushi;  ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ministrja e Kulturës Elva Margariti; ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi.

Në këtë vizitë dyditore të kreut të qeverisë, pritet të nënshkruhen disa marrëveshje, të cilat i paralajmëroi vetë pak më herët, por mbetet e paqartë se për çfarë bëhet fjalë.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë