Sot kemi një koleksion të jashtëzakonshëm të Zac Efron për lexuesit tanë!

Zac Efron është një nga fytyrat më të njohura në Hollywood për momentin. Të gjithë e njohim nga ekskluziviteti i High School Musical, dhe që atëherë ai është bërë një nga aktorët më të njohur dhe më të rinj në Hollywood.

Më pëlqen kur një vajzë e di se si duket dhe vishet për t’i theksuar ato tipare.

Një herë hyra në një tualet dhe një vajzë më ndoqi brenda. I firmosa një autograf në lavaman. Ishte shumë qesharake sepse ajo ishte në banjën e një djali dhe nuk ishte aspak e turpëruar.

Çdo ditë është një eksperiencë e re dhe e marr ashtu siç vjen.

Ka momente kur ju i doni foshnjat dhe thoni: “Zot, ata janë arsyeja pse ne ekzistojmë.” Pastaj ata fillojnë të qajnë, dhe ju thoni si o “Zot!

Nuk e dini vërtet sa e bukur është një vajzë derisa ta takoni, e gjithë bukuria e saj është në personalitetin e saj.

Fama është ndoshta gjëja më e pakëndshme e aktrimit.

Personalisht, nuk kam qenë kurrë fëmija i lezetshëm. Unë kam qenë gjithmonë një lloj krimbi i librave.

School Musical është ajo që më solli këtu sot dhe jam shumë mirënjohës – por pjesa e famës nuk është aq argëtuese.

Nëse dëfrehem me diçka, ajo është kolonja. Më pëlqen të nuhas mirë.

Nuk i përballoj dot paparacët. Ata janë kudo. Njëri prej tyre ishte në një kazan duke u përpjekur të më bënte një foto një ditë tjetër. Ishte çmenduri!

Një fans më dërgoi një letër dhe një faturë prej 10 dollarësh. Është një letër e shkurtër – gjithçka që ajo tha ishte: “Hej, meqë është më e vështirë për ty të dalësh pa u fotografuar këto ditë, këtu 10 dollarë për një picë.” Unë thashë, “Aw, ajo më dërgoi para për një picë, kështu që unë mund të ha në shtëpi!’

Gjithmonë duhet të mbani mend se urryesit duan t’ju rrëzojnë sepse keni diçka që ata e admirojnë. Gjithashtu, kur ju tallin – kur njerëzit tregojnë dobësitë tuaja, është një mundësi që ju të ngriheni lart.

Është e çuditshme, por nuk mendoj se meritoj ndonjë vëmendje. Nuk ka asgjë tjetër veç një audicion për një film të Disney Channel që më ndan nga 2000 djem të tjerë me flokë kafe dhe sy blu në L.A., e dini?

Unë jam një person shumë miqësor ndaj më pëlqejnë vajzat që nuk kanë frikë të jenë vetvetja. Unë nuk jam një person i turpshëm. Më pëlqejnë bisedat dhe jam vërtet një pinjoll i madh për personalitetin.

Stërvitja është hobi im më i madh. Është ora ime Zen. Unë thjesht jam jashtë zonës.

Unë jam shumë konkurrues nga natyra. Dhe më pëlqen të jem i dobëti – është mënyra më e mirë për të fituar. Të vish nga pas dhe të fitosh është një ndjenjë e mrekullueshme!

Këshilla ime për adoleshentët është të përpiqeni të bëni diçka që ju frikëson çdo ditë, sepse kjo është mënyra e vetme që mund të provoni se sa larg mund të shkoni në të vërtetë.

Sa më shumë vëmendje t’i kushtoni paparacit, aq më shumë ai vërteton gjithçka.

Nuk do të ndryshoja asgjë për botën, megjithëse pjesa e famës së kësaj industrie [argëtuese] është e vështirë për t’u trajtuar ndonjëherë.

Kam pasur një dado kur isha 12 vjeç ose më i ri. Unë kisha një dëshirë të madhe për të. Ajo ishte vërtet spontane dhe argëtuese dhe i pëlqente të na bënte të këndonim, të kërcenim dhe të pikturonim. Ajo ishte personi më i lezetshëm në botë. Mendoj se kam pasur dashurinë time të re. Bëra gjithçka për t’i bërë përshtypje. Gjithçka e mundur. Ishte thjesht qesharake.

Çdo aktor ka tre versione të secilës skenë – atë që ju e provoni një natë më parë, në dhomën tuaj të gjumit, atë që duhet të bëni në të vërtetë kur jeni duke filmuar, dhe më pas atë që dëshironi të kishit bërë, më pas.

/shkollaesuksesit.com