Kryeministrja e Italise Georgia Meloni dhe presidenti i Francës Emanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz kanë mbërritur në Samitin e BE-Ballkani Perëndimor.

 

Ata janë pritur nga kryeministri Edi Rama i cili u ka uruar mirëseardhjen në Shqipëri, ndërsa kanë zhvilluar edhe një bisedë mes tyre.

 

Biseda dhe shtrëngimi i duarve ka qenë mjaft i qeshur dhe me shtrëngime duarsh.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png