Lindita Nikolla deklaroi sot në Kuvend se nëse do të jepte dorëheqjen nga protestat e studentëve do të kishte shpëtuar nga shumë akuza dhe meme.

“Lindita dil nga ministria të kanë ardhur studentët dhe jo ushtria” – thanë studentët dhe unë dola dhe nuk e kam problem, për të mos turpëruar askënd. Do kishte qenë e lehtë për “ndrikull Nikollën me diplomë Kristali” me luksin e çantave mijëra euro. Do kisha shpëtuar nga memet dhe shpifjet që kanë shkuar deri në fëmijërinë time” – deklaroi Nikolla.

Po cilave meme i referohej Nikolla, teksa shprehej se ishte e vendosur të vazhdonte punën si ministre pavarësisht akuzave që sipas saj janë të padrejta?

Më poshtë keni disa prej pankartave që studentët kanë përgatitur dhe shfaqur në këto ditë protestash dhe që kanë qarkulluar nëpër rrjete sociale.


/Lapsi.al