Ashtu sikurse pritej, figura e propozuar nga Edi Rama, Bajram Begaj ehte zgjedhur presidenti i ri republikës së Shqipërisë.

I buzëqeshur ka dalë nga salla e Kuvendit Bajram Begaj presidenti i ri i vendit.

Kandidatura e propozuar nga Edi Rama dhe 36 deputetë të tjerë socialistë arriti të merrte 78 vota pro, 4 më shumë se votat e maxhorancës.

Tek dera ai është pritur nga miqtë e tij që e kanë uruar për detyrën e re që pritet ta marrë më 24 korrik, ndërkohë që mësohet nga këto momente ai u mor dhe në mbrojtje nga Garda.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re