Merkel u përlot në ceremoninë e lamtumirës që ushtria organizoi, Rama bën urimin për kancelaren në ikje

rama-2.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kanelarja në ikje e Gjermanisë, Angela Merkel si rrallëherë u përlot në ceremoninë që ushtria kishte organizuar për t’i dhënë lamtumirën me këngë të zgjedhura nga vetë “Zonja e Hekurt.

Lidhur me ceremoninë e lamtumirës ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama i cili ka bërë një postim për udhëheqësen historike të Gjermanisë ku i uron mbarësi dhe shëndet në të ardhmen.

Postimi i Plotë nga Kryeministri Edi Rama:

Faleminderit Angela dhe paç mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës tënde të jashtëzakonshme🙏
#Danke🇦🇱🤝🇩🇪

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë