Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Një automjet tip IFA është djegur plotësisht këtë të Mërkurë në Macukull të Matit. Mësohet se mjeti po transportonte ushqim për bagëtinë në momentin që ka marrë flakë, duke u djegur plotësisht, ndërsa drejtuesi i tij ka arritur të largohet.

 

Menjëherë drejt Macukullit ka shkuar automjeti zjarrfikës i Bashkisë Mat, por ka qenë e pamundur të shpëtohej djegia e mjetit. Shërbimi zjarrfikës ka neutralizuar flakët pasi rrezikonin të përhapeshin në një zonë me bimësi dhe banesa.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re