Home SHQIPERIA “Mes çarçafëve” në Teatrin e Korçës/ Komedia me regji të Kiço Londos ngjit në skenë Yllka Mujon

“Mes çarçafëve” në Teatrin e Korçës/ Komedia me regji të Kiço Londos ngjit në skenë Yllka Mujon

0
“Mes çarçafëve” në Teatrin e Korçës/ Komedia me regji të Kiço Londos ngjit në skenë Yllka Mujon

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Mes çarçafëve”, me regji të Kiço Londos është ngjitur në skenën e teatrit të Korçës me aktoren e njohur Yllka Mujo dhe të talentuarën Ermira Hysaj.

 

Historia e një mësueseje, që nis një lidhje të fshehtë me babanë e njërit prej nxënësve dhe përballja e saj me gruan e tij mban të mbërthyer publikun gjatë gjithë shfaqjes.

 

 

ERMIRA HYSAJ

AKTORE

 “Nuk është thjesht nëna e nxënësit tim. Pjesa është shumë e vështirë dhe reale. Mendoj se është aktuale në këtë realitet të çuditshëm që jetojmë. Të dyja janë viktima, nuk ka faj në këtë pjesë.”

 

 

KIÇO LONDO

REGJISOR

“Një dramë shumë e thjeshtë, por shumë e thellë. Një tekst që më ka ngacmuar sa e kam lexuar dhe pastaj mori jetë. Ajo që duket brenda nuk është thjeshtë marrëdhënia e burrit me të dashurin e vet, por është një zbulim i krejt asaj që ne themi, është familja, edukimi, vetmia, e ardhmja, shpresa.”

 

“Mes çarçafëve” do të shfaqet edhe mbrëmjen e kësaj të diele në skenën e teatrit “Andon Zako Çajupi” në Korçë.

 

 

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë