Skip to content

Mes Harry dhe William/  Ja kujt ia trashëgoi Mbretit Charles III titullin Princi i ri i Uellsit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbreti Charles III i është drejtuar për herë të parë popullit Britanik, pasi ka marrë postin më të lartë mbretëror, edhe pse do të zyrtarizohet ditën e shtunë.

 

Gjatë fjalimit të tij para popullit Britanik ai premtoi se do t’iu shërbejë me besnikëri gjithë qytetarëve.

 

Ndërkohë Mbreti Charles III i cili do të ngjitet në fron në moshën 74-vjeccare, ndërsa mes dy djemëve ai ia ka trashëguar titullin Princ i Uellsit, djalit të tij të madh William dhe bashkëshortes së tij Kate Middelton.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë