Skip to content

Mes tensioneve me Izraelin, lëvizje kokash në Gardën iraniane

  • 24/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Irani ka emëruar një shef të ri të shërbimit të fuqishëm të inteligjencës të Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike (IRGC), dhe nuk shpjegohet pse paraardhësi i tij u largua nga ky post. Ramadan Sharif, një zëdhënës i forcave elitare të Iranit, tha se Hossein Taeb do të zëvendësohej nga Mohammad Kazemi, i cili më parë […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë