Messi përfundon testet mjekësore te PSG, pritet nga mijëra tifozë në hotelin luksoz në Paris

messi-3.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lionel Messi ka mbërritur mbrëmjen e sotme në hotelin “Royal Monceau” në Paris pas përfundimit me sukses të testeve mjekësore te Paris Saint-Germain.

Në videot që vijnë nga Franca shihet teksa argjentinasi pritet mes brohoritjesh dhe nga mijëra tifozë në hotelin ku do të qëndrojë.

Ndërkohë që një konferencë shtypi është caktuar mëngjesin e ditës së nesërme në stadium, ku sipas të gjitha gjasave do të bëhet prezantimi i Messit te PSG.

‘Pleshti’ do të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër, ndërkohë që do të përfitojë 35 milionë euro në sezon, plus bonuset.

La llegada de #Messi al hotel Royal Monceau de Paris #MessiPSG pic.twitter.com/rk0Dwfyzmc

— Veronica Brunati 💚 (@verobrunati) August 10, 2021

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë