Skip to content

Meta dhe Berisha marrin pjesë në forumin IX Global të Bakusë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti Ilir Meta po merr pjesë në forumin IX Global të Bakusë që zhvillohet sot në Azerbajxhan.

 

Meta bën me dije se temat kryesore të këtij forumi do të jenë pasojat e pushimit të Ukrainës nga Rusia dhe hapat që duhen marrë pas pandemisë së COVID.

 

Pjesë e këtij forumi është edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili e cilësoi atë një mundësi për të shprehur qëndrimin e Partisë Demokratike për zhvillimet në vend, rajon dhe Europë.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë