Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Subscribe

Kryetari i partise se lirise Ilir Meta komentoi vendimet që parlamenti mori në oret e para të mengjesit duke kritikuar ligjin per legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore.

 

Meta ka akuzuar mazhorancen se me këtë ligj po favorizon bandat që u vune në sherbim te saj në zgjedhjet lokale.

 

“Rama me vetëdije të plotë mbajti premtimin që iu bëri narkotrafikantëve për shërbimet që iu bë në zgjedhjet e fundit.Dje pas mesnate në errësirë kuvendi miratoi ligjin e legalizimit të kanabisit, një ligj i kritikuar nga të gjithë dhe i paralajmëruar se do dëmtojë të ardhmen e vendit, i cili ka institucione të dëmtuara dhe të komprometuara për të kontrolluar zbatimin e një ligji kaq delikat, që ka dështuar edhe në vende me shtet të së drejtës më funksional se Shqipëria, aq më tepër kur është e qartë se të gjitha raportet ndërkombëtare e nxijnë vendin tonë si një vend që është shndërruar në qendër të trafikut të drogës.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re