Skip to content

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish presidentit grek: Për mua takimet me të do mbeten të paharrueshme

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Postimi i Plotë nga presidenti, Ilir Meta për ndarjen nga jeta të ish presidentit grek, Karolos Papulias:

Mësova me trishtim ndarjen nga jeta të ish-Presidentit të Republikës së Greqisë, Karolos Papulias.
Vlerësim të madh për rolin historik dhe kontributin e Tij të çmuar në përmirësimin e marrëdhënieve dhe forcimin e fqinjësisë së mirë mes Shqipërisë dhe Greqisë, si dhe për frymën konstruktive dhe vullnetin e sinqertë të dëshmuar për rivendosjen e urave dhe frymës së bashkëpunimit në të gjitha fushat mes dy popujve tanë.

Për mua do të mbeten të paharruara takimet me të dhe sidomos respekti dhe përzemërsia e Tij ndaj popullit shqiptar dhe Shqipërisë.

Ngushëllime familjes, autoriteteve dhe kombit grek për humbjen e këtij personaliteti të madh, që kontribuoi në rivendosjen e demokracisë dhe progresin e vendit të Tij.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë