Skip to content

Meta në Kosovë: Nga e hëna do bëj më tepër për ju, jap fjalën

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta dhe homologia e tij e Kosovës Vjosa Osmani, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp.

 

Gjatë fjalës së tij, Meta tha se ka bërë çfarë ka mundur për Kosovën dhe ka premtuar se nga e hëna në mëngjes, ditë që përkon edhe me lënien e detyrës së Presidentit, do të bëjë edhe më shumë.

 

“E dashur Vjosa nuk pranoj asnjë falenderim sepse kam bërë detyrën kushtetuese por edhe morale siç e ka çdo qytetar i Shqipërisë dhe e vetmja keqardhje është që mund të kisha bërë edhe më shumë në përkrahjen e Kosovës nëse do të kisha më pak probleme të brendshme në vendin tim gjatë këtyre 5 viteve. por ju jap fjalën se nga e hëna 25 në mëngjes do të bëj shumë herë më tepër edhe për Kosovën.

Ajo që dua t’ju falenderoj është bashkëpunimi i shkëlqyer me ju dhe institucionet e Kosovës, dhe që do ta vijojmë edhe në të ardhme, jam i bindur që edhe presidenti i zgjedhur i Shqipërisë do të vijojë traditën shumë pozitive.” 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë