Home POLITIKA Meta priti në takim Ballën për datën e zgjedhjeve lokale, Bardhi: Konsultimet mes trekëndëshit të Bermudës ndodhin çdo ditë

Meta priti në takim Ballën për datën e zgjedhjeve lokale, Bardhi: Konsultimet mes trekëndëshit të Bermudës ndodhin çdo ditë

0
Meta priti në takim Ballën për datën e zgjedhjeve lokale, Bardhi: Konsultimet mes trekëndëshit të Bermudës ndodhin çdo ditë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta, në përfundim të një takimi me kreun e grupit parlamentar socialist Taulant Balla për caktimin e datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore.

Në një postim në Twitter, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi thotë se PD nuk është habitur aspak nga qendrimi i kreut të shtetit.

“Asnjë habi nga qëndrimi i sotëm i Ilir Metës! Konsultimet mes trekëndëshit të Bermudës ndodhin çdo ditë, para dhe pas kamerave. Sot ishte teatri i radhës para kamerave.”, shkruan Bardhi.

Kujtojmë që Presidenti Meta tha se nuk ka pasur asnjë ftesë për asnjë parti politike për konsultime për datën e zgjedhjeve. Por takimi me Ballën ishte si kreu u shumicës në Kuvend, për disa dilema që ka pasur për procedurat e datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë