Skip to content

Meta: Të shmanget tensioni dhe përshkallëzimi i protestave në veri të Kosovës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Krei i PL, Ilir Meta tha se mbështet plotësisht vullnetin e institucioneve të Republikës së Kosovës për vendosjen e ligjshmërisë në të gjithë territorin.

Ai dënoj me forcë çdo sulm ndaj Policisë dhe forcave të sigurisë në ushtrimin e misionit dhe detyrës së tyre ligjore dhe kushtetuese.

“Bëj thirrje për shmangien e çdo provokimi dhe përshkallëzimi të tensioneve, që minojnë sigurinë e Kosovës, paqen dhe stabilitetin në rajon, duke theksuar se vendosja e reciprocitetit është e drejtë e çdo shteti sovran.”, shtoi Meta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë