Home POLITIKA Meta uron Presidenten e re të PE-së: Mirëpres bashkëpunim për integrimin e Shqipërisë

Meta uron Presidenten e re të PE-së: Mirëpres bashkëpunim për integrimin e Shqipërisë

0
Meta uron Presidenten e re të PE-së: Mirëpres bashkëpunim për integrimin e Shqipërisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një urim presidentes së re të Parlamentit Europian Roberta Metsola.

Meta shkruan se mirëpret bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë. Ai thekson se është besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane.

“Urime të përzemërta Roberta Metsola për zgjedhjen si Presidente e Parlamentit Europian!

Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, me shpresën për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit.

Jam besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane dhe forcimit të demokracisë, përfshirë dhe në të gjitha vendet e zgjerimit”, shkruan Meta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë