Home SHQIPERIA Meta vlerëson protestën e opozitës: Demokracia në veprim

Meta vlerëson protestën e opozitës: Demokracia në veprim

0
Meta vlerëson protestën e opozitës: Demokracia në veprim

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pas protestës masive të organizuar nga opozita pasditen e së enjtes, ka reaguar presidenti Meta.

 

Kreu i shtetit e cilësoi manifestimin paqësor, imazhin më të bukur të një shoqërie të gjallë e te një demokracie në veprim.

 

“Uroj që zëri qytetar të dëgjohet dhe kuptohet si duhet, duke nxitur llogaridhënien në të gjitha nivelet, së bashku me marrjen e përgjegjësive si detyrim ligjor dhe njëkohësisht politik.” – shkruan Meta.

 

Presidenti gjithashtu përshëndet qëndrimin e partisë demokratike në mbështetje të nisjes së negociatave, si dhe të forcimit të bashkëpunimit rajonal, në kuadër të procesit të Berlinit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë