E gjithë bota po përballet me një situatë kaotike përsa i përket ngrohjes globale.

Dhe ndërsa Europa parashikohet që të përballet me një vjeshtë më të ngrohtë se zakonisht, Australia e largët duket se do të duhet të përballet me temperatura ekstreme, gati të rrezikshme për jetën e njerëzve.

Vapa ekstreme nuk do të vijë përpara se kombi të përballet me një valë të fundit të ftohti.

Pranvera pritet të jetë më e thatë dhe më e nxehtë se një vit më parë, duke paralajmëruar një verë me temperatura ekstreme.

Reshjet e kohëve të fundit bënë që fermerët të merrnin pak frymë, pas kushteve të thata në të cilët ndodheshin, por parashikimet tregojnë se e keqja nuk ka ardhur ende.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re