Deklarata e Ilir Metës gjatë Konventes se LSI se eshte gati te vdese per Shqiperine ka shkaktuar jo pak reagime ne opinionin publik.

gazetari dhe analisti i njohur nga Kosova, Milaim Zeka shkruan ne faqen e tijn se nuk eshte e nevojshme qe Meta te vdese per Shqiperine, por eshte e nevojshme qe ai te mos vjedhe djersen e shqiptareve.

Per Shqiperine nuk ka nevoje me vdeke, po ka nevoje mos me vjedhe djersen e shqiptareve.

Hajde ma thoni se cili politikan nuk ka vjedhur, dhe nuk eshte pasuruar me parat e taksapaguesve te qytetareve shqipetar?

Betimi do duhej te ishte: -Jam gati mos me vjedhe Shqiperine!

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re