Skip to content

Ministria e Shëndetësisë:139 raste me COVID-19, asnjë humbje jete

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 595 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 139 qytetarë.

 

Rastet pozitive kanë rezultuar 97 në Bashkinë Tiranë, 12 në Fier, 10 në Lushnje, nga 5 qytetarë në Divjakë, Vlorë, 4 në Sarandë, nga 1 qytetar në Shkodër, Lezhë, Krujë, Kavajë, Himarë, Delvinë.

 

Janë 791 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

 

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

 

Janë shëruar 26 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,095 që nga fillimi i epidemisë.

 

Statistika (19 Qershor 2022)

Raste të reja ditore 139

Të shëruar në 24 orë 26

Të shtruar në spitale 8

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 595

Testime totale 1,838,305

Raste pozitive 277,409

Raste të shëruara 273,121

Raste Aktive 791

Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 587

Fier 64

Vlorë 55

Lezhë 25

Durrës 21

Gjirokastër 10

Korçë 9

Berat 7

Shkodër 6

Elbasan 4

Dibër 2

Kukës 1

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë