Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpërndarë në Facebook apelin e bërë nga moderatorja Julka Gramo lidhur me situatën qe eshte krijuar kohet e fundit ne vendin teone nga koronavirusi

Manastirliu në mesazhin e saj iu ka bërë apel të rinjve qe te marrin përgjegjësi individuale për të frenuar përhapjen e koronavirusit

Manastirliu deklaron se në spitalin infektiv mes qytetarëve të shtruar, ka të rinj që po trajtohen për simptoma të rënda të shkaktuara si pasojë e koronavirusit

Sot në spitalin infektiv mes qytetarëve të shtruar, ka të rinj që po trajtohen për simptoma të rënda të shkaktuara si pasojë e COVID19, sepse virusi nuk bën asnje dallim moshe.

Sot, ka shumë të rinj që me kontaktet e shpeshta me njëri-tjetrin, pa i respektuar rregullat, rrisin mundësinë e përhapjes së infeksionit dhe e përcjellin atë tek prindërit, gjyshërit, duke i vënë ata në rr ezik serioz per jeten

Vetëm me kontributin e të rinjve, për të marrë përgjegjësi individuale në këtë kohë të pazakontë, përhapja e koronavirusit të rre zikshëm mund të frenohet

Vendose maskën

Ruaj distancën

Laj shpesh duart

RuajVeten RuajTëTjerët , shkruan ministrja.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re