Kanë dalë tashmë pamjet e Sergio Agueros duke i dhuruar makinën e tij të re në ditën e tij të fundit të stërvitjeve, një personi që ka punuar në larjen dhe bërjen gati të fanellave të lojtarëve të Manchester Cityt.

Para se të largohej nga Etihad pas 10 sezonesh të mbushura me sukses, Aguero u dha rreth 60 dhurata bashkëlojtarëve, punëtoreve dhe stafit të Cityt.

Ndër dhuratat e Agueros kishte ora të çmuara Hublot ose Tag Heuer të gravura për të shprehur falënderimet e tij për gjithë punën e tyre të vështirë gjatë një dekade.

Aguero gjithashtu bëri një dhuratë të vlefshme të një veture të tipit Range Rover Evoque dhe kjo u fitua nga një punëtor i klubit i cili merrej me bërjen gati të fanellave të lojtarëve.

Tani ka dalë edhe video ku shihet Aguero duke e dorëzuar makinën tek punëtor, video e kompletuar me një përqafim të ngrohtë që tërhoqi zemrat e tifozëve të Cityt.

The moment Sergio Aguero handed over the keys to his Range Rover to one #ManCity kit man before leaving the club. 🥰💙 @aguerosergiokun pic.twitter.com/f6s0JzKU08

— City Xtra (@City_Xtra) June 3, 2021

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb