Skip to content

Mori një vajzë në makinë dhe e përdhunoi/ Arrestohet 36 vjeçari i shpallur në kërkim

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 36 vjeçar nga Kavaja, i shpallur në kërkim është arrestuar nga polia.

 

Klodian Lila, është dënuar me 3 vjet heqje lirie, pasi akuzohet se ka marrë me forcë në makinë një vajzë dhe më pas ka kryer marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj kundrejt pagesës.

 

Njoftimi i policisë:

 

Tiranë

 

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

 

Finalizohet operacioni policor i koduar “Streha”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 2.

 

Vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Prostitucioni”.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Streha”.

 

Si rezultat i këtij operacioni, në rrugën “Shefqet Musarai”, u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:

 

– Klodian Lila, 36 vjeç, banues në Kavajë. 

 

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë e ka dënuar me 3 vjet burgim për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Prostitucioni”.

 

Në korrik të vitit 2019, ky shtetas ka marrë në automjetin e tij një shtetase, pa dëshirën e saj, dhe ka kryer marrëdhënie seksuale me të, kundrejt pagesës.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë