Është tensionuar situata brenda sallës së Kuvendit ku ka pasur një konflikt verbal mes dy kampeve të Partisë Demokratike.

Në një moment deputeti i PD-së, Edmond Spaho çohet nga karrigia e tij dhe i afrohet Gazment Bardhit duke iu drejtuar me tone të larta: “O shpifës! Si nuk të vjen turp”…

Ndërkohë, Tritan Shehu nga ana tjetër është ngritur nga vendi i tij, ndërsa diçka ka diskutuar me Gazment Bardhin.

Bardhi iu përgjigj Spahos: Mos më bërtit mua, po shko more zhduku andej palaço! Situatën mundohet ta qetësojë deputetja e PD-së, Jorida Tabaku.

Gjithçka duket se ka nisur pas një deklarate që bëri Gazment për vilën 760 mijë euro i përkiste një deputeti opozitar, që ka qenë ministër, ku disa media aluduan se mund të ishte Spaho. Kaq ka mjaftuar që Spaho t’i drejtohet Bardhit me fjalët “Mashtrues”.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re