Mos rend pas ushqimeve të shpejta… Fikso këtë recetën dhe bukën për në punë bëje vetë!

100 gram rukola
1 vezë e zier
1 domate

50 gram misra
4 fleta proshutë
50 gram bajame

1 copë djathë të bardhë
Kripë, piper
Pak rigon

UDHËZIMET
1.Lani mirë rukolën dhe e kaloni në tas. Shtoni domaten e prerë në feta, djathin e bardhë, misrin.
2.Shtoni kripë, piperin, vajin e ullirit dhe e trazoni mirë.

3.Më pas shtoni bajamet, proshutën, vezën e zier të ndarë përgjysmë.
4.Në fund i shtoni rigon dhe sërish vaj ulliri. Sallata është gati!
/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re