Ditën e sotme në vend do të ndikojnë masat ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i vranët deri pasdite dhe më pas do të kemi edhe intervale kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht shtrëngatë shiu.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-10m/sek, shoqëruar me valëzim në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 12/23 re shi

Kukës 12/20 re shi

Lezhë 12/22 re shi

Dibër 11/21 re shi

Durrës 13/22 re shi

Tiranë 15/24 re shi

Elbasan 12/24 re shi

Berat 11/23 re shi

Vlorë 15/21 re shi

Korcë 10/20 re shi

Gjirokastër 11/24 re shi

Sarandë 12/21 re shi.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re