Home SHQIPERIA Mot i qëndrueshëm dhe me masa ajrore të thata

Mot i qëndrueshëm dhe me masa ajrore të thata

0
Mot i qëndrueshëm dhe me masa ajrore të thata

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vendi ynë kete te premte do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë terrtitorin por nuk do të mungojnë alternimet e pakta deri mesatare të vranësirave kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen :në zona malore 6 deri 24°C, në zona e ulëta 8 deri 29°C në zona bregdetare 12 deri 29°C

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë