Skip to content

Motër e vëlla sherr në studio për 6 milionë lekë borxh: Nuk dal! Ose unë, ose ajo e gjallë…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Debati mes Gëzimit dhe të motrës është nxehur shumë në rubrikën “Shihemi në gjyq” në “E diela shqiptare”. Teksa Gëzimi e akuzon se i ka 6 milionë lekë borxh, Merzako thotë që nuk e mban mend sa para i ka marrë të vëllait.

Eni Çobani: Si erdhi momenti që i dhatë këto lekët? Si t’i kërkoi ekzakt se edhe nuk i mbaka mend?

Gëzimi: Kjo pati konflikt me bashkëshortin dhe kaloi në divorc. Duke ditur fëmijët në shkollë…

Merzako: Lëre divorcin, çfarë t’i bëj fatit, më ra…

Gëzimi: Po pusho moj të sqarohem me zonjën Eni, pusho po të them. Kjo u divorcua me bashkëshortin dhe i lindën probleme si çdo familje. Më erdhi në shtëpi duke qarë, madje dhe mamaja më tha: Gëzim ta ndihmojmë. Jam kthyer nga Greqia dhe këstin e parë i kam dhënë 2 mijë euro në vitin 2016. Pasi ka kaluar 1 vit e pak, i kam dhënë edhe 2 milionë të tjera dhe kjo vjen e më thotë të kam marrë 3 milionë lekë.

Merzako: Po nuk e mbaj mend mor vëlla se kam qenë shumë e shqetësuar…

Gëzimi: Zonja Eni dua që të ma zgjidhësh këtë gjë sepse kam lënë fëmijët e mi pa iu plotësuar kushtet për të mbajtur motrën dhe sot ke fytyrë dhe më thua se të kam dhënë 3 milionë.

Merzako: Ja sikur të të kem dhe 6 milionë lekë, ku të t’i gjej?! Unë jam e papunë. Me një asistencë moj zonja Eni.

Gëzimi: Edhe unë jam në borxh sot, edhe unë jam në hall të madh. Ke një vit e pak që nuk më ke shkelur në shtëpi. Ti nuk e di gjendjen e nënës, u harbova unë spitaleve.

Merzako: Po ti e ke në shtëpi mo vëlla. A të merr mamaja pension?

Eni Çobani: Po sa fëmijë ka kjo nënë?

Merzako: 5 fëmijë. Ky është i vogli se gjithë shqiptarët e kanë traditë se e mban i vogli.

Eni Çobani: Kjo nuk është traditë, atë e mban sigurisht aty ku ndihet mamaja më mirë, po gjithë shpenzimet ky i mban?

Merzako: Po

Eni Çobani: Po çfarë pensioni ka nëna?

Merzako: 80 mijë lekë.

Gëzimi: Unë jam në hall të madh. Nga kjo studio nuk dal zonja Eni, ose ajo, ose unë i gjallë.

Ardit Gjebrea: Janë 2 mijë euro dhe 2 milion lekë…

Gëzimi: Plus edhe 1 milion e 300 mijë lekë të vjetra, janë 3 këste.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë