Dita e enjte datë 12 Shtator vendi ynë do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në mesditë.

 

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 -15 m/sek me intesitet më të lartë në bregdet.

 

Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rritje në mesditë.

 

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 11/29°C

Zonat e ulëta 11/32°C

Zonat bregdetare 18/31°C.