Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme në të gjithë vendin gjatë paradites.

 

Pasditja dhe mbrëmja do të vijojn me alternime kthjellimesh dhe vranësira më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat lindore.

 

Temperaturat e ajrit RRITEN më të paktën 2°C në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -3°C në 14°C.

 

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriore-verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.